Tábori napló 2020. – csütörtök, július 16.

Zsoboki tábor 2020. - csütörtök
Bedő Anett beszámolója az online tábor ötödik napjáról.

A mai napunkat Kerekes Barnabás tanárúrral kezdtük, nagyon örültem, hogy ő is tart előadást annak ellenére, hogy online került megszervezésre az idei tábor. Az Anyanyelv Ápolók Szövetségének 1989-es megalakulásáról, a rendszerváltozás alatti időszakáról, és a társadalmi problémákról is esett szó, (mint mindig, egy nagyon hatásos, elgondolkodtató beszédet tartott nekünk). Csonta Réka tanárnő kérésére (mivel ő fogalmazta meg a kérdéseket az előadásra, hogy minél több mindenről kapjunk felvilágosítást) elmagyarázta, még ha nem is beteg az anyanyelv, ápolni kell mivel: ,, a növényeket sem hagyjuk szabadon nőni”. 

A délután pedig a hagyomány szerint (csak online térben) Vig Emese, újságíró, volt televíziós szerkesztő illetve Ferenc Zsolt a Kolozsvári rádió szerkesztője tartott előadást számunkra a szakmájukról. A csütörtöki napi feladatunkat is ők állították össze, miszerint csapatonként egy-egy mini-riportot kellett készítsünk az általunk választott témával kapcsolatban, amiket az előadáson sikerült átbeszélni, még ha ettől egy kicsit csúszott is a program.

Az estét pedig egy zenés játékesttel folytattuk, ami nem egyenlő a híres Bordi esttel, de így is nagyon jól éreztük magunkat. A játékok igazán izgalmasak voltak, mivel csapatokra osztottak, emellett a dalok címét első körben korlátozott leírás, másodikban dúdolás, a harmadikban pedig csak a dal magánhangzói szavalása alapján lehetett kitalálni.  Csodálatos volt, hogy így az internet hálózatán keresztül is, ennyire varázslatos hangulatot tudott teremteni a társaság.

A napot pedig egy online társasjátékkal zártuk, ami még inkább összekovácsolta a társaságot ez alatt a pár nap alatt (még ha kicsit eltolódott is a lefekvési idő). Bordi András szavai igazán ide illőek, miszerint: „Egy embert akkor ismersz meg a legjobban, ha játszol vele.”, a játék az én számomra igazán hasznos volt abból a szempontból is, mivel a tábor megkezdődéséig nem ismertem a báránykámat, így lehetőségem nyílt beszélgetni vele.

Az online tábort megszervezni szerintem igazán érdemes volt, mivel így is átjár egy varázslatos érzés (a Zsoboki környezet, illetve a személyes találkozás persze nagyon hiányzik), amit csak ebben a társaságban tapasztaltam, mert itt tényleg mindenki önmaga lehet és mindenki elfogad mindenkit. Hálásan köszönöm mindenkinek, akik segítségével létrejöhetett ez a XII. (online) tábor, mert ez nagyon fontossá vált az én életemben! Nagyon szépen köszönök mindent!

Bedő Anett

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló bejegyzések

Tábori napló 2025. – péntek, július 25.

Tábori napló 2025. – péntek, július 25.

A mai kelés kifejezetten nehézre sikerült, és nem csak azért, mert a tegnap mába nyúlóan társasoztunk, hanem azért is, mert elérkeztünk a tábor utolsó (teljes) napjához.Kissé keserédes gondolatokkal készülődtünk reggelizni, de attól még kíváncsian vártuk, ma milyen...

Tábori napló 2025. – csütörtök, július 24.

Tábori napló 2025. – csütörtök, július 24.

Ma reggel is a Bájoló akkordjaira ébredtünk. A finom reggelit követően a Ránki Sára által vezetett foglalkozásra siettünk. Egy elméleti bevezető után megkíséreltünk egy fenyegető levelet profilozni. A következő foglalkozáson hümmögő-zümmögő méhecskék voltunk. A...

Tábori napló 2025. – szerda, július 23.

Tábori napló 2025. – szerda, július 23.

Zsobok(Az „Udvaromon aranyvályú, aranykút” kezdetű népdal dallamára) Szerda reggel korán kelt a táborunkSárga pólót öltöttünk a túránkhoz.Reggeliztünk, buszra szálltunk s egyebekUtunk fazekasműhelybe vezetett Megtudtuk a fehér agyag nagy titkátKezünk formálta meg a...

Cookie logo
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.