„Mint kagyló testébe fogadott gyöngyét, óvom a szót, a hazulról hozottat” – olvashatjuk Magyari Lajos szavait a tábori pólón. Találó szavak, melyek az anyanyelv értékén túl a közösség erejét is visszhangozzák. Erről szólt az idei zsoboki tábor is.
A programok színes palettája minden táborozó érdeklődését felkeltette. Délelőttönként különlegesebbnél különlegesebb előadások részesei lehettünk, bevezettek minket az irodalom, történelem, újságírás, de még a csillagászat rejtelmeibe is. Korzenszky Richárd bencés szerzetes rávilágított az olvasás fontosságára a mindennapokban, Kerekes Barnabás tanár úr pedig lelki útravalóval látott el.
A délutánok ismerkedéssel, csoportos foglalkozásokkal teltek. Kipróbálhattuk magunkat a kézművességben, megismerkedtünk Zsobok népi értékeivel egy tisztaszoba-látogatás alkalmával, részt vettünk az akadályversenyen, és még híradót is készítettünk.
Esténként anyanyelvi játékokkal bővítettük a szókincsünket, önfeledten nevettünk társasjátékozás közben, és együtt, egy szívvel-lélekkel énekeltünk Bordi András Kazinczy-díjas előadóművésszel. A kirándulás alkalmával felfedezhettük Kalotaszeg értékes templomait, hagyatékait.
Hogy mit jelent számomra Zsobok és az Anyanyelvi Tábor? Nehéz szavakba önteni. Minden alkalommal másként térek haza. Olyan emberként, aki még jobban megismerhette önmagát. A változás hozzátartozik az élethez. Merem remélni, hogy e néhány nap a legjobb irányba terelte azt, aki ma lehetek, és leszek a jövőben.
Gombár Anna
0 hozzászólás